Czy powinnam odstawić antykoncepcję hormonalną?

Witam, stosuję krążki antykoncepcyjne dopochwowe (obecnie pierwszy) jest to moja pierwsza antykoncepcja hormonalna. Po tygodniu pojawiły się brązowe upławy. Czy może to być resztka z okresu (okres miałam przez 2 dni a zazwyczaj miałam 4-5 dni). Od włożenia krążka boli mnie brzuch, w szczególności w okolicach jajników (jakby miały zaraz pęknąć) oraz boli mnie głowa. Co to może oznaczać? Krążek leży tuż przy ujściu pochwy, bo nie mogłam dalej go włożyć (szybko wyślizgiwał się i wracał do normalnego kształtu) czy mimo to działa i jestem zabezpieczona? Co zrobić by prawidłowo go ułożyć? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Dolegliwości bólowe głowy są jednym z działań niepożądanych krążka. Dlatego w tej sytuacji należy rozważyć zmianę metody antykoncepcji.
Jeżeli krążek znajduje się w pochwie to jego działanie powinno być zachowane. Prawidłowo założony krążek nie powinien być wyczuwalny. W przeciwnym razie należy go spróbować umieścić głębiej.
Gdyby dolegliwości nie ustępowały konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam