Czy powinnam się już zgłosić do kliniki leczenia niepłodności?

Witam serdecznie, mija 9 miesięcy od poronienia i nie mogę ponownie zajść w ciąże. Wtedy udało się w 1 cyklu. Jestem pod stałą opieką endokrynologa - TSH wyrównane w okolicach 1,5. Chodzę na monitoring, pęcherzyk prawidłowo wzrasta i pęka, pomimo to lekarz zlecił Clostillbegyt na wzmocnienie. Współżyję w odpowiednie dni. Prolaktyna w normie, po teście na glukozę i insulinę wyszła lekka insulinooporność - lekarz lecił Metformax 500 2 razy dziennie. Biorę Duphaston w 2 połowie cyklu. Cykle trwają 25-27 dni. Nie wiem już co robić. Czy powinnam się już zgłosić do kliniki leczenia niepłodności czy może odpuścić , nie chodzić na monitoringi? Czy oni mi pomogą? Proszę o radę.

Witam serdecznie,
Mam poczucie,że dużą negatywną rolę w Pani dążeniach odgrywa pośpiech i napięcie,więc polecałabym poświęcić czas na wyciszenie się i skorzystanie z metod relaksacji.Może być ona prowadzona pod okiem terapeuty,lub samodzielnie ,z nagraniem odpowiednich profesjonalnych treningów/np.trening autogenny Schultza,relaksacja Jacobsona / .Są także w dużych miastach terapeuci wyspecjalizowani w problemach związanych z prokreacją,którzy stosują również własne,autorskie techniki dostosowane do problemu.Są one metodą z wyboru ,nie zawsze w ramach NFZ.
Ze swej strony zachęcam i pozdrawiam serdecznie.