Czy powinnam wykonać dziecku jakieś badania kontrolne?

Dzień dobry. Moja niespełna 2 letnia córka jest po zapaleniu strun głosowych, którym towarzyszyła gorączka, katar, kaszel i okropna chrypka. Dziś pozostał jej niewielki kaszel i katar. Glos ma zachrypniety juz tylko po snie lub pidczas placzu. Martwi mnie to ze od kilku dni ma niska temperaturę ciała. Zazwyczaj jest to 36.3. Córka zachowuje sie raczej normalnie. Towarzyszy jej jedynie bark apetytu, ale ona nigdy nke była miłośnikiem jedzenia. Regularnie odwiedzamy nasza pediatre, która twierdzi ze ta temperatura jest dlatego obniżona bo córka jest po infekcji. Nigdy nie mieliśmy takiego problemu a martwi mnie to bo taka sytaucja ma juz miejsce 5 dzień. Dodam ze córka ma b.czesto zapalenie uszu i z tego powodu ma stwierdzona dysbioze jelitowa. Podajemy vivomix. Czy powinnam wykonac jakoes badania kontrolne lub udac sie do innego pediatry??

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pani niepokój związany ze stanem zdrowia dziecka. Jednakże lekarz pediatra prawdopodobnie ma rację, co do stanu zdrowia córki. Obniżona temperatura ciała bardzo często występuje po przebytej infekcji, zarówno wirusowej, jak i bakteryjnej.

Taki stan może utrzymywać się przez pewien czas, gdzie nie stanowić powinien żadnego zagrożenia dla zdrowia oraz funkcjonowania organizmu.

Można oczywiście po ustalonym czasie skontrolować stan zdrowia poprzez wykonanie diagnostyki, jak: morfologia krwi, OB, CRP, czy analiza moczu. Pozwoli to na szczegółową ocenę, a także kontrolę poinfekcyjną.

W razie wszelkich wątpliwości proponujemy Pani stacjonarną konsultację z lekarzem pediatrą, który po badaniu przedmiotowym będzie mógł pomóc w ustaleniu dalszych kroków postępowania.

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://zdrowie.parenting.pl/infekcja-wirusowa

https://zdrowie.parenting.pl/goraczka-u-dziecka

https://portal.abczdrowie.pl/jak-szybko-poradzic-sobie-z-infekcjami-bakteryjnymi-i-wirusowymi-u-dzieci

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.