Czy powstanie "szpary" między jedynkami jest normalne przy rozszerzaniu górnych zębów?

Czy powstanie "szpary" między jedynkami jest normalne przy rozszerzaniu górnych zębów? Czy jest to błąd ortodonty?

Rozszerzanie górnego łuku - czyli szczęki- jest związane z rozszerzeniem szwu podniebiennego dzielącego dwie kości szczęki - lewą i prawą. Stąd przejściowe powstanie szpary pomiędzy jedynkami jest zupełnie normalne. Pozdrawiam