Czy Pregabalina powoduje otępienie?

Od dwóch i pół tygodnia przyjmuję pregabalinę, od 4 dni w dawce 225mg (75mg rano, 150mg na wieczór), jestem strasznie nieprzytomna, czy to efekty uboczne, które jeszcze mogą minąć? Psychiatra mówił mi o 2-3 dniach dużej senności, jak to średnio u innych osób wygląda?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

jednymi ze skutków ubocznych zażywania Pregabaliny jest właśnie senność, zaburzenia koncentracji. Zazwyczaj objawy te utrzymują się przez pierwsze dni przyjmowania - być może w tej sytuacji jest to skutek zwiększenia dawki. W przypadku, gdyby objawy nie minęły, powinna się Pani udać do lekarza prowadzącego w celu skonsultowania przyjmowanej dawki i ewentualnego jej zmniejszenia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/pregabalina

https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-warto-siegnac-po-leki-uspokajajace

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.