Czy przechowywanie antykoncepcji jest prawidłowe?

Witam. Mam pytanie odnośnie przechowywania tabletek antykoncepcyjnych. Otóż przechowuje je w kuchni w szafce na samej górze . Od lat przechowuje tam wszystkie leki jednak ostatnio przeczytałam żeby nie przechowywac leków w kuchni. Więc czy moje przechowywanie jest niedopowiednie ? Szafka ta nie znajduje się przy kuchence, tylko na samym początku kuchni

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

szczegółowe informacje dotyczące przechowywania tabletek antykoncepcyjnych powinna Pani znaleźć w ulotce dołączonej do opakowania każdych pigułek.

Zazwyczaj producenci zalecają przechowywanie tabletek w temperaturze pokojowej wynoszącej 15-25 stopni Celsjusza. Nie ma znaczenia, czy będzie to kuchnia czy też pokój. Ważne, żeby temperatura ta nie była znacznie przekroczona lub obniżona oraz żeby tabletki znajdowały się w suchym i zaciemnionym miejscu. Szafka wydaje się więc odpowiednia.

Pytania o sposoby przechowywania pigułek antykoncepcyjnych znaleźć można pod poniższymi linkami, które przekierują Panią do pytań innych internautek:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przechowywanie-tych-tabletek-w-lodowce-moglo-wplynac-na-ich-skutecznosc,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/witam-przyjmuje-microgynon-21-kilka-misiecy-temu-wykupujac-recepte-dostalam-microgynon-z-imoprtu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-najlepiej-przechowywac-tabletki-antykoncepcyjne-zima.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.