Czy przepuklina rozworu przełykowego może powiększać się z wiekiem?

Dzień dobry :) pół roku temu na gastroskopii wykryto u mnie "niewielką" przepuklinę rozworu przełykowego. Jestem szczupłą osobą i nie jem niezdrowo. Mam 22 lata, czy przepuklina może powiększać się z wiekiem ? Lubię ćwiczyć ale boję się, że takie ćwiczenia jak chociażby brzuszki przyczynią się do jej powiększenia. Jest szansa że do końca życia nie odczuję jej objawów ? Albo czy jest szansa że gastrolog się pomylił ? Ponieważ był trochę niekompetentny i pomylił się z innymi rzeczami.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje powtórzyć badanie u gastroenterologa i kierować się jego zaleceniami