Czy przewlekłe bóle brzucha mogą świadczyć o chorobie Leśniowskiego Crohna?

Dzień dobry! Moja sprawa jest medyczną zagadką, którą bardzo chciałbym rozwiązać! Od 3 miesięcy mam przewlekłe tępe bóle brzucha (nie umiem ich zlokalizować, bo się przemieszczają)! Wykonane badania: - kolonoskopia (wszystko ok.) - gastroskopia (gastritis chronica superficialis non-activa) - laparoskopia zwiadowcza (usunięcie niewielkich zrostów) - USG (wszystko ok.) Lekarze podejrzewali zespół Leśniowskiego Crohna, jednak kolonoskopia to wykluczyła. Proszę o pomoc, jakąś wskazówkę co robić!

Przewlekłe bóle brzucha mogą być spowodowane chorobą Crohna.
Choroba może zajmować jelito cienki, grube lub i jedno i drugie.
Jeśli choroba zajmuje wyłącznie jelito cienkie, kolonoskopia nie wykaże zmian.
Najprostszą metodą wykluczenia lub potwierdzenia zmian zapalnych w jelicie jest oznaczenie poziomu kalprotetyny w kale.