Czy przy braku widzenia przestrzennego można starać się o niepełnosprawność?

Witam synek ma zespol std , brak widzenia przestrzennego , zez , wada 1.75 160stopni , 1,50 130 stopbi czy mozna z taka wada starac sie o niepelnosprawnisc wzrokowa

Proponowałabym aby okulista dziecka wystawił odpowiednie dokumenty, które można przedstawić na komisji lekarskiej orzeczników. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.