Czy przy chorobie zapalenia jelita można przyjmować leki przeciwbólowe?

Czy osoba chorująca na wrzodziejące zapalenie jelita grubego (kiedyś też miała problemy z zapaleniem żołądka) może przyjmować leki przeciwbólowe w tabletkach doustnych ?czy powinna raczej ograniczać się do plastrów przeciwbólowych i czopków by nie drażnić jelit i nie spowodować zaostrzenia choroby podstawowej? Dość często na bóle głowy przyjmuję przeciwbólowo Apap ( ten zwykły 500 mg) nie zauważyłam pogorszenia stanu zdrowia, czy ten lek jest bezpieczny na wzjg oczywiście nie chcę nadużywać

GASTROLOG ; Przyczyny bólów ?? Jaki stan zdrowia ogólny??
Do pełnej konsultacji, z wynikami...
Ocena pełna stanu zdrowia, obciązeń , Jaki tryb życia. Jak tarczyca ????

pozdrawiam