Czy przy częstoskurczu nadkomorowym możliwy jest spadek masy ciała?

Dobry wieczór! Dwa lata temu miałem serię częstoskurczów nadkomorowych. Tarczyca i reszta dobrze, zostały nerwy (praca). Biorę Mg i Beto 100 ZK dwa razy dziennie. Częstoskurcze nie wracają, zdarzają się sporadyczne przyspieszenia serca (puls zawsze był wysoki,104-110, po Beto około 86-94). To Beto stres wpływają na przyrost masy ciała - otyłość brzuszna. Jak często wykonywać badania cholesterolu? I czy możliwe jest zmniejszenie masy ciała? Czy pramolan kłóci się z Beto 100 ZK? Piotrek, 36 lat

Redukcja masy ciała jest jak najbardziej wskazana , szczególnie u osób z obciążeniem występowania chorób sercowo-naczyniowych i otyłością brzuszną.
Badania stężenia cholesterolu powinno wykonywać się co najmniej raz w roku. Należy dokonać oznaczenia chol HDL, LDL, cholesterolu całkowitego i trójglicerydów.
Pozdrawiam
Dietetyk mgr Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado