Czy przy nawrocie przepukliny można wykonywać lekkie treningi?

Witam We wrześniu tego roku przeszedłem operację przepukliny nad pępkiem . Ok 4-5 cm bez użycia siatki. Przepuklina zagoiła się prawidłowo jednak jakiś miesiąc temu powróciła . Lekarz termin nast operacji ( tym rzem z użyciem siatki) wyznaczył na 10 czerwca .Jestem zawodnikiem Judo obecnie ze względy na przepuklinę nie trenowałem zbyt intensywnie . Lekarz powiedział aby do czasu operacji się oszczędzać . Moje pytanie brzmi czy mogę sobie pozwolić na 2 lekkie treningi 2 razy w tyg . Czy ew używać "pasa" przepuklinowego . Będę wdzięczny za odpowiedź . Pozdrawiam Mateusz

Szanowny Panie, zalecałbym jednak oszczędny tryb życia. Pas przepuklinowy na niewiele się zda