Czy przy tym zabiegu kosmetycznym można się zarazić HIV?

Dzien dobry. Bylam ostatnio u kosmetyczki i zaczerwieniła mi naskorek pilnikiem lub frezem, rany ani krwi nie widziałam. Czy jest możliwość zarażenia np. Hiv w przypadku gdy narzędzia nie były sterylne (choc kosmetyczka mowi ze byly). .

Jeżeli nie doszło do przerwania ciągłości naskórka oraz skóry właściwej, to ryzyko zarażenia się jest znikome.

Kosmetyczka powinna otworzyć przy Pani sterylny pakiet z narzędziami, a test skuteczności sterylizacji podpiąć do zeszytu z datą Pani wizyty - proszę skontaktować się z kosmetyczką celem weryfikacji, czy narzędzia zostały wysterylizowane w sposób prawidłowy.