Czy przy zwyrodnieniu siatkówki można stosować preparat z Bimatoprostem?

Czy przy zwyrodnieniu szroniastym siatkówki mozna stosować odżywkę na porost rzęs zawierająca bimatoprost, ktory moze dostac sie do oczu i z pewnością w jakims stopniu dostaje. Czy nie jest to wskazane jesli występuje takie schorzenie?

Witam,
nie spotkałam się z publikacjami na temat bimatoprostu i zwyrodnienia szraniastego.
Lek o którym mowa jest lekiem obniżającym ciśnienie w oku. Niskie ciśnienie w oku móże zawsze predysponować do odwarstwienia siatkókwi, jeżeli są jakieś poważne zmiany na jej obwodzie. Myślę, że dobrze byłoby aby przed zastosowaniem leku siatkówkę obejrzał chirurg okulista OPERUJACY siatkówki.

Witam.
Sam preparat powoduje obniżenie ciśnienia śródgałkowego w związku z powyższym przed zastosowaniem tego preparatu należy sprawdzić ciśnienie wewnątrzgałkowe , aby w dalszej perspektywie nie doszło do odklejenia siatkówki.
Pozdrawiam