Czy przyjmowanie antybiotyku przed badaniem na obecność boreliozy może dać wynik negatywny?

Czy przyjmowanie antybiotyku przed badaniem na obecnosc boreliozy moze dac wynik negatywny,mimo,ze osoba jest chora?Co w takiej sytuacij?Ile czasu trzeba odczekac przed ponownym badaniem?

Piotr Pilarski

Antybiotyk może zaburzyć wynik antybiogramu. Nie wpływa na pomiar poziomu przeciwciał.

Pozdrawiam.