Czy ropne zmiany na skórze mogą mieć podłoże hormonalne?

Mam 21 lat. Od paru miesięcy mam problem z wypryskami na twarzy a szczególnie na brodzie oraz w górnych okolicach ust. Głównie są to wypryski ropne i zaskórniki po których zostają czerwone przebarwienia i pojawiają się one zwykle w tych samych miejscach. Wykluczyłam z diety nabiał, słodyczy unikam i napojów gazowanych również. Zastanawiam się czy powodem tych problemów dermatologicznych mogą być problemy hormonalne.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania