Czy są jakieś badania na bezpłodność, które może zlecić lekarz w przychodni lub w szpitalu?

Wykryto u mnie torbiel na jajniku, chodzilam do lekarzy, lezalam w szpitalu, gdzie dostawalam nospe, butapirazol, distreptaze, gynalgin, jak wszystkie kobiety na ginekologii. Strasznie bolalo mnie w nocy, w dzien bylo znosnie, ale noc byla nie do przespania. Kazdy pobyt w szpitalu. Z cytologii nic nie wyszlo. Morfologia, OB i CRP bylo podwyzszone. Nie znam sie na badaniach, ale czy sa jakies badania na bezplodnosc, ktore moze zlecic lekarz w szpitalu/przychodni.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie. Badania w kierunku niepłodności wykonuje się dopiero po minimum rocznym okresie niepowodzeń w staraniu się o dziecko. Nie wykonuje się tych badań, nie wiedząc czy kobieta ma trudności z zajściem w ciążę.