Czy są tabletki hormonalne na powiększenie biustu?

Witam, mam 28 lat i wciąż małe piersi, ledwo 75A. Pierwszą miesiączkę miałam w wieku 11 lat, zawsze dość obfite i bardzo bolesne, nawet po porodzie wiele się nie zmieniło. Nawet w czasie ciąży i karmienia piersi nic nie urosły. Od 5 lat biorę tabletki antykoncepcyjne, ale lekarz nigdy nie zalecił mi żadnych badań. Dodam iż moja mama jak i siostry mają dość duże rozmiary biustu, ja niestety nie. Wstydzę się rozebrać przed własnym mężem. Czy są jakieś inne tabletki hormonalne, po których urosną w końcu piersi?

Witam serdecznie!

Wielkość piersi to kwestia indywidualna. Dziedziczenie nie jest proste, zależy od wielu genów, dlatego też wielkość piersi może ale - nie musi - być podobna jak u kobiet w najbliższej rodzinie (podobnie jak np. ze wzrostem, kolorem włosów itp).
Wielkość piersi częściowo jest związana z masą ciała - u kobiet szczuplejszych zazwyczaj wielkość piersi jest mniejsza niż u ważących więcej ze względu na zawartość tkanki tłuszczowej.
Czasami niedorozwój piersi może mieć związek z zaburzeniami hormonalnymi w organizmie kobiety, niedorozwojem narządów rodnych. Zazwyczaj jednak jest to związane z ciężkimi zaburzeniami miesiączkowania lub brakiem miesiączki. Trudno podejrzewać tak głębokie zaburzenia hormonalne u kobiety, która normalnie miesiączkuje, zaszła w ciążę i donosiła zdrowe dziecko.
Leczenie hormonalne niestety w takim przypadku nie przyniesie efektu.
Jedynym leczeniem zwiększającym istotnie wielkość piersi może być operacyjne powiększanie piersi. Niestety zabieg ten wiąże się z możliwością powikłań (niedoczulica skóry piersi). Czasami lepiej spróbować zaakceptować własny wygląd. Można też spróbować nieco przybrać na wadze a także skupić się na ćwiczenia rozwijających mięśnie klatki piersiowej (pompki, wiosłowanie, pływanie).
Pozdrawiam serdecznie