Czy są to już kamienie w woreczku żółciowym i muszę je usunąć?

Dzień dobry, Jak interpretować wynik badania USG? Pęcherzyk żółciowy podwójnie zgięty, podparty przez rozdętą pętlę jelitową o nieznacznie do 0,4cm pogrubiałych ścianach. Przyściennie niejednorodna struktura w przewadze hypoechogeniczna ok. 0,5cm najpewniej polip oraz kolejna hypoechogeniczna 0,75x0,5cm - polip lub słabo uwapniony złóg, jednak nie przemieszcza się. Poza tym kilka grudek zagęszczonej żółci. Proszę o opinię, czy są to już kamienie w woreczku żółciowym i muszę je usunąć? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Katarzyna Szymczak

Nie da się tego jednoznacznie określić, wskazane kontrolne USG za kilka miesięcy. Uwidoczniono na pewno polip w pęcherzyku który będzie wymagał okresowej kontroli w usg a w przyszłości być może usunięcia - cholecystektomii.