Czy skrzeplina jest zagrożeniem życia?

Witam od półtora roku tata ma tetniaka aorty brzusznej 3 centymetry i skrzepline 5 mm. Co trzy miesiące robiąc badania zadne wymiary się nie zmieniały,od ostatniego badania które było pod koniec stycznia,do 16 marca (półtora miesiąca) skrzeplina powiększyła się trzykrotnie ma 14.5 mm . Wizyta u specjalisty pod koniec września...mamy czekać czy koniecznie wcześniej trzeba się udać do lekarza,czy jest zagrożenie życia??

Lek. Paweł Szadkowski

Taka skrzeplina może stanowić zagrożenie. Oczywiście nic się teraz nie dzieje, ale lepiej udać się wcześniej do lekarza, niż we wrześniu.