Czy soczewka mogła zostać źle zamontowana?

Czy możliwe jest to, że w nowych okularach soczewka zamontowana została w nieprawidłowy sposób? Mianowicie kiedy patrzę tylko prawym okiem mam bardzo rozmyty obraz. Kiedy obrócę okulary pionowo nagle obraz jest bardzo wyraźny. Przez to prawym okiem widzę gorzej w okularach niż bez. Nie jestem w stanie nic przeczytać z daleka czy z bliska, dosłownie wszystko jest wtedy rozmyte (nie tylko tekst ale również kształty). Przez lewą soczewkę natomiast widzę bardzo dobrze. Okres adaptacji to już prawie miesiąc (okulary sferyczne z cylindrami). Czy to dalsza kwestia przyzwyczajenia czy prawa soczewka została źle zamontowana?
KOBIETA, 30 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko jednoznacznie stwierdzić, dlatego proszę się udać do optyka, który sprawdzi poprawność zamontowania soczewki. Możliwe też, że okulary zostały dobrane nieprawidłowo i będzie trzeba powtórzyć badanie wzroku.

Okres adaptacji był długi, dlatego to z okularami jest coś nie w porządku.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-dobrac-soczewki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.