Czy spożywanie wina w niewielkich ilościach ma wpływ na miansengen lub cital?

Witam serdecznie,czy spożywanie wina w niewielkich ilościach ma wpływ na miansengen lub cital?Coraz gorzej śpię choć zwiększyłam dawkę miansengen 10 mg to 1 i 1,4 tabletki.Cital rano do 3,4 tbl.Początkowa dawka cital to jedna druga tbl. i miansengen też jednadruga.Od ok 3 tyg.zwiększyłam cital o ćwiartkę gdyż czułam nasilający się ,,dołek,,.Nadmienię jeszcze że cała tbl. citalu to za duża dawka,lecz trzyczwarte dobrze działa.Wino 2 do 3 razy w tyg.po pół szkl.Śpię gorzej choć mians.ok13mg

Szanowna Pani,

Niewielkie ilości alkoholu nie wpływają na działanie tych leków. Sam alkohol pomimo iż ułatwia zasypianie to powoduje też często płytki i niewystarczający sen.

Należałoby się też skonsultować z lekarzem prowadzącym ponieważ z tego co Pani pisze wynika że przyjmuje Pani dawki subterapeutyczne. Leczenie Miansegenem zazwyczaj zaczyna się od 30mg / dzień a Citalu od 20mg.

Proszę pamiętać że zaburzenia snu mogą być powiązane z chorobą na którą sie Pani leczy i powinny ulec porawie przy skutecznej terapii.

Pozdrawiam

Tomasz Wójcik