Czy stan zapalny pochwy jest przeciwwskazaniem do zrobienia USG?
Dzień dobry Chciałam wykonać usg przezpochwowe ale mam infekcje intymną - stan zapalny pochwy. Czy stan zapalny pochwy jest przeciwwskazaniem do zrobienia usg przezpochwowo.

KOBIETA, 46 LAT 4 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
stan zapalny pochwy nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania USG przezpochwowego. W przypadku wystąpienia stanu zapalnego wizyta u ginekologa jest wręcz wskazana. Na podstawie pobranych wymazów bakteriologicznych lekarz będzie w stanie rozpoznać rodzaj infekcji. Podczas stanu zapalnego pochwy lepiej jednak nie wykonywać cytologii.
O szczegóły warto dopytać lekarza, do którego się wybieramy.
Inne pytania z tej tematyki umieszczamy pod poniższymi linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-wykonac-usg-podczas-miesiaczki,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-podczas-miesiaczki-mozna-wykonac-usg-zewnetrzne,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przewlekly-stan-zapalny-pochwy.