Czy stapedectomia nie wyklucza możliwości zastosowania badania MR?
W 2001 roku zastosowano u mnie leczenie otosklerozy obustronnej stapedectomią. Obecnie mam zalecone wykonanie badania rezonansem magnetycznym lędźwiowego odcinka kręgosłupa (podejrzenie dyskopatii). Czy wspomniana stapedectomia nie wyklucza możliwości zastosowania badania MR?

MĘŻCZYZNA, 62 LAT ponad rok temu
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
74 poziom zaufania
Z moich informacji wynika, że nie jest to przeciwwskazanie do badania MR, ale w razie wątpliwości może Pan spytać swojego lekarza - laryngologa lub bezpośrednio przed badaniem lekarza radiologa.