Czy stosować leki, by schudnąć?

Witam. Mam 18 lat ważę 68 kg i mam 168 cm wzrostu. Byłam niedawno u lekarza rodzinnego, prosiłam o pomoc, abym zrzuciła kilka kilogramów. Lekarz przypisał mi tabletki, które podobno mają spowodować, że nie będę miała ochoty jeść. Działają one na psychikę. Lekarz kazał mi jeść 5 posiłków dziennie i pić dużo wody. Powiedział, że jeden posiłek dziennie mam jeść do syta i tłusto, ale z warzywami. Poza tym powinnam jeść mało, ale często i wykluczyć w ogóle pieczywo i ziemniaki. Co mam robić? Czy przyjmować ten lek i zalecenia lekarza? Pomóżcie, boję się, że ten lek zrobi ze mnie nie wiem co, ponieważ nie mam zaufania do tego lekarza. Pomocy! Chcę schudnąć choć 10 kg przez wakacje.
18 LAT ponad rok temu

Witam,
Twoje BMI (wskaźnik masy ciała) wynosi 24, co oznacza prawidłową masę ciała. Za normę uważa się przedział od 18,5 do 24,9. Nie musisz się więc nadmiernie odchudzać, ale możesz zmienić swoje nawyki żywieniowe. Niestety nie mogę Ci powiedzieć, czy lek który zalecił Ci lekarz jest dla Ciebie odpowiedni, ponieważ nic nie wiem o Twoim stylu życia i dotychczasowych nawykach żywieniowych. Mimo to, jeśli nie jesteś pewna jego skuteczności i bezpieczeństwa, nie stosuj go. Myślę, że w Twoim przypadku wystarczy zmienić sposób żywienia i zacząć regularnie uprawiać sport. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl natomiast informacje dotyczące zdrowych nawyków żywieniowych w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski i http://portal.abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia
Pozdrawiam