Czy szpary między zębami można zlikwidować aparatem ortodontycznym?

Czy szpary między zębami można zlikwidować aparatem ortodontycznym? Witam, posiadam malutkie zęby, a szczękę dosyć dużą. Zęby wszystkie zdrowe (tj. jedynki są uszczerbione mam od połowy doklejone zęby, jeden jest martwy), dziąsła zdrowe, wędzidełko usunięte. Mam diastemę 2-3mm, małe szparki między, a 2, duże między 2 i 3 i ogromne między kłami i 4. Diastema nie jest dla mnie taka okropna jak te 3 i 4. Mam szeroki uśmiech i wygląda to jakby brakowało mi zębów. Dentysta namawia na licówki, ja wolałabym aparat. Boję się preparacji zębów i to jednak ogromne koszta na niedługi czas. Proszę o poradę po założeniu aparatu zęby się rozsuną? Czy można złączyć 1-3 a między 3 i 4 wstawić implant?

Szerokie łuki zębowe to nie tylko ładny uśmiech, ale także więcej miejsca na język, lepsze oddychanie, młodszy wygląd twarzy itd. Przerost wędzidełka oznacza zwykle konieczność stałej suplementacji metylifolianem i metylokobalaminą. Pozdrawiam