Czy szwy na głowie mogą być zdjęte później?

Witam, wczoraj dziecku lat 8 założono 2 szwy na głowie i lekarz powiedział że zdjęcie szwów po 7 dniach. Niestety nie udało mi się znaleźć żadneg miejsca żeby je zdjąć w tym terminie. Dopiero po 14 dniach go zapisałam. Mam pytanie czy to nie zadlugo od założenia szwów?

Lek. Paweł Szadkowski

Szwy założone w obrębie twarzy powinny być ściągnięte raczej wcześniej niż później, jesli chodzi o inne okolice to termin na wykonanie takiej procedury wynosi zwykle 7-10 dni. Proszę spróbować np. u lekarza pediatry, niekoniecznie chirurga, a jeśli to faktycznie niemożliwe to też nie powinien to być duży problem.