Czy ta waga nie jest za niska?
Dzień dobry jestem 31 3 tc byłam na wizycie u swojego lekarza robił USG i dziecko waży 1395g czy ta waga nie jest za niska powinnam się bać ? Proszę o odpowiedź

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
według wielu źródeł waga dziecka w 31. tygodniu ciąży oscyluje pomiędzy 1,3-1,6 kilograma, co oznaczałoby, że podana przez Panią waga jest jak najbardziej prawidłowa na tym etapie ciąży.
Takie kwestie najlepiej jest jednak poruszać z lekarzem prowadzącym ciążę, który zna Pani stan zdrowia, ma wgląd do wszystkich badań wykonywanych w ciąży oraz wykonywał badanie USG. To właśnie podczas tego badania ocenia się wagę oraz inne parametry płodu.
Nasi eksperci udzielali już odpowiedzi na podobne pytania. Być może ich odpowiedzi okażą się Pani pomocne. Umieszczamy je pod poniższymi linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/waga-dziecka-w-31-tygodniu-ciazy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mala-waga-dziecka-w-31-tygodniu-ciazy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-waga-dziecka-w-31-tygodniu-ciazy-jest-prawidlowa.