Czy tabletki antykoncepcyjne wpływają na przyrost wagi?

Witam. Potrzebuję pomocy. 4 miesiące temu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyje. Od tego czasu przytyłam 4 kilogramy, moja waga wynosi teraz 67 kilogramów. Bardzo źle się z tym czuję i także mam problemy z chodzeniem na dłuższe dystansy. Chcę zrzucić przynajmiej 5 kilogramów w najbliższym czasie. Dodam jeszcze, że typowa dieta na mnie nie działa, a wiem, że głodówka jest niebezpieczna. Ale ja naprawdę jestem zdesperowana, kiedyś ważyłam 78 kilogramów i nie chcę znowu tak wyglądać. Czy powinnam przestać brać tabletki?
ponad rok temu

Witam!

Przyrost masy ciała po stosowanej antykoncepcji jest możliwy. Wszystko zależy od tego, co skłoniło Panią do brania tabletek. Być może ich przyjmowanie było związane z leczeniem zmian skórych lub czymś innym. Odstawienie proszę rozważyć w oparciu o bilans zysków i strat. Warto także zapoznać się z ulotką dodaną do preparatu i sprawdzić pod kątem wpływania na masę ciała. Proszę skonsultować się z lekarzem, jeśli w ulotce nie znajdzie Pani szukanych informacji.

Pozdrawiam