Czy tabletki Bisocard mogą zaszkodzić osobie z wysokim ciśnieniem?

Dzień dobry biore bisocard 2.5 mg pół tabletki skoczyło mi ciśnienie do 175/104 i wzięłam teraz jeszcze cała czy nie zaszkodzi sobie tym

Dzień dobry,

Nie znam Pani historii choroby, ale dawka 2,5 mg, to mała dawka. Bisocard oprócz redukcji ciśnienia tętniczego, zwalnia również akcję serca - jest to lek z grupy tzw. B-blokerów. Dawka 5 mg, nie powinna Pani zaszkodzić :), dawka maksymalna wynosi 10 mg/dobę.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
specjalista endokrynolog
specjalista diabetolog
specjalista chorób wewnętrznych