Czy taka częsta masturbacja może być przyczyną problemów z płodnością?

Witam mam 21 lat masturbuje się przynajmniej 3 razy dziennie od już kilku lat czy to źle działa czy już mogło zadziałać na moja bezpłodność?

Dzień dobry.

Masturbacja nawet w częstotliwości opisanej przez Pana nie wywołuje bezpłodności, ani nie wywołuje innych fizycznych dolegliwości i chorób. Może natomiast skutkować problemami ze współżyciem seksualnym z drugą osobą, w związku z przyzwyczajeniem takiej formy pobudzania seksualnego. Powyższa częstotliwość masturbacji może wskazywać również na to, że być może stosuje ją Pan nie w celu obniżenia napięcia seksualnego, a obniżenia napięcia nerwowego, co również może w przyszłości skutkować problemami związanymi ze współżyciem seksualnym.

Sugerowałbym konsultację seksuologiczną, celem powstrzymania powyższych kompulsywnych zachowań.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski

https://abovo.bialystok.pl/