Czy taka swędząca wysypka może być objawem jakiejś choroby?

Około dwa tygodnie temu odbyłam ryzykowny stosunek (partner nie skończył w środku) kilka dni później powiększyły mi się węzły chłonne pachwinowe i pojawiła się wysypka na wzgórku łonowym która bardzo swędzi później doszedł lekki ból podbrzusza Czy to mogą być objawy jakieś choroby ? Jeśli tak proszę o odpowiedź jakiej Dziękuje
KOBIETA, 24 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Niestety na podstawie tego opisu nie da się jednoznacznie stwierdzić, co może powodować u Pani taki stan. W tej sytuacji konieczna jest konsultacja z ginekologiem. Opisane przez Panią dolegliwości mogą wskazywać na różne infekcje, np. grzybicę. W tym schorzeniu u pacjenta mogą pojawić się zmiany skórne i zaczerwienienie w okolicach intymnych. Poza tym często towarzyszą im silne uczucie swędzenia i pieczenia oraz charakterystyczne upławy. W leczeniu takiego schorzenia zwykle stosowane są specjalne globulki i antybiotyki.

Takie symptomy mogą wskazywać także na różne infekcje intymne o charakterze bakteryjnym. Czasami mają podłoże wirusowe, jak np. opryszczka narządów intymnych. Charakterystyczne dla niej objawy to m.in. obrzęk narządów płciowych, swędzenie i pieczenie. Może dojść również do powiększenia węzłów chłonnych. Często występuje również podwyższona temperatura.

Proszę zatem nie odkładać wizyty u lekarza w czasie, tylko jak najszybciej zdiagnozować problem i rozpocząć właściwe leczenie. Więcej informacji na ten temat znajdzie Pani w artykule opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-skutecznie-wyleczyc-infekcje-intymne

Warto także przeczytać przykładowe odpowiedzi ekspertów portalu na pytania innych użytkowników:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krosty-na-wargach-sromowych

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-wysypka-na-wargach-sromowych-to-grzybica

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.