Czy taka zmiana w obrębie jądra ma mnie niepokoić?
dzień dobry, kilka lat temu wyczułem lekkie zgrubienie na lewym najądrze (nad lewym jądrem), na prawym "tego czegoś" nie ma, czasami przez to czuje lekki dyskomfort, ale na ogół mi nie przeszkadza. od lekarza rodzinnego jakis czas temu dostałem skierowanie na usg, lecz lekarz po badaniu nie stwierdził żadnych nieprawidłowości. czy powinienem się zająć sprawa czy to nic poważnego ?

MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
zgrubienie na najądrzu może oznaczać torbiel nasieniową lub zapalenie najądrza. W przypadku zapalenie najądrza występują jednak dolegliwości bólowe oraz obrzęk.
Skoro jednak lekarz badał Pana oraz wykonywał USG w kierunku tej zmiany i nie stwierdził żadnych nieprawidłowości, to być może owe zgrubienie nie jest niczym niepokojącym i nie wymaga żadnego postępowania.
Dla pewności można ponownie udać się w tej sprawie do innego specjalisty z zakresu urologii i poprosić go o opinię.
Nasi eksperci odpowiadali na podobne pytania innych użytkowników:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/torbiel-na-najadrzu-a-kurczenie-penisa, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-guzek-najadrza, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/twardy-guzek-w-lewym-najadrzu.