Czy taki poziom prolaktyny jest powodem do obaw?

Dzień dobry. Czy prolaktyna 20 u mężczyzny 30 lat jest powodem do obaw? Konieczna jest konsultacja z endokrynologiem? W Poz mnie zbyli.

Dzień dobry.

Wynik badania jest podwyższony który wymaga konsultacji z dobrym lekarzem pierwszego kontaktu lub ze specjalistą.

Aby ocenic wynik wymagany jest zebrany dokładny wywiad od pacjenta i wykonanie dokładnego badania fizykalnego.

Proszę wziąść pod uwagę, że podwyższony wynik może być z powodu, uraz fizyczny, długo trwały i silny stres, stosowanie niektórych leków, niedoczynność tarczycy oraz choroby przewlekłe, dla tego tak ważne jest na wizycie stacjonarnej zebranie dokładnego wywiadu od pacjenta.

Nic nie stoi na przeszkodzie aby poprosić innego lekarza o drugą opinę aby wypowiedział się na temat opisanego przez Pana wyniku.

Pozdrawiam