Czy takie zmiany w zachowaniu to coś poważnego?

Zostałem pobity przez brata uderzał mnie mocno w tył głowy a do tego dusił mnie aż straciłem przytomność nie wiem na ile czasu . To się stało parę miesięcy w stecz nie byłem u lekarza żadnego . Teraz widzę zmiany tył głowy często mi pulsuje a do tego mam napady agresji . Czy to jest groźne

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ciężko ocenić Pański stan na podstawie kilku krótkich zdań. Najlepiej by było udać się do lekarza posiadającego specjalizację z neurologii i wykonać badania obrazowe, które pozwoliłyby ocenić, czy nie doszło do jakichś zmian, które teraz objawiają się pulsowaniem z tyłu głowy.

Jeśli zaś chodzi o napady agresji, to przyczyny mogą być zarówno środowiskowe, psychologiczne, jak i somatyczne. Wybuchy agresji mogą mieć związek z urazem głowy, ale to nie jest jedyna możliwa opcja. Czasem jest to nieprawidłowy sposób na radzenie sobie z emocjami, dlatego dobrze by było przyjrzeć się temu tematowi bliżej podczas spotkania z psychologiem bądź psychoterapeutą, do czego zachęcamy.

Agresja może mieć także związek z nerwicą, co zostało opisane w naszym artykule pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/nerwica-a-agresja.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.