Czy te bóle mogą mieć związek z wyrostkiem?
Od 3 miesięcy odczuwam bóle brzucha w prawym boku,które pulsują do lędźwi. Często bol wyczuwalny jako piekący w prawym dolnym boku. Czy to może być wyrostek ? Na USG nie można było go uwidocznić.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Dzień dobry,
rzeczywiście ból brzucha po prawej stronie może sugerować zapalenie wyrostka robaczkowego, ale może być również wynikiem innych chorób, dlatego w celu postawienia odpowiedniej diagnozy konieczna jest wizyta u internisty lub gastroenterologa.
Do możliwych przyczyn można zaliczyć również choroby o podłożu jelitowym, stan zapalny otrzewnej ściennej, zapalenie wątroby. Niestety z racji tego, że opis nie jest dokładny i nie wspomina Pani chociażby o innych towarzyszących objawach, ciężko jednoznacznie stwierdzić co może powodować takie dolegliwości. O możliwych przyczynach bólu brzucha można przeczytać na naszym portalu: https://portal.abczdrowie.pl/bol-brzucha-po-prawej-stronie-mozliwe-przyczyny
Być może konieczne będzie wykonanie szczegółowych badań, w tym morfologii, badania ogólnego moczu, RTG oraz badań endoskopowych, jak np. kolonoskopia i gastroskopia.
Być może pomocne w określeniu przyczyny Pani problemu będą wypowiedzi ekspertów naszego portalu na pytania dotyczące podobnego obszaru tematycznego:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieustanne-bole-brzucha-po-stronie-prawej
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-powoduje-bole-brzucha-pod-zebrami-po-prawej-stronie