Czy te objawy mogą mieć związek z usuniętym zębem?

Dzień dobry, miesiąc temu miałem usuwaną górną osemkę. Teraz zaczął się u mnie ucisk u nasady nosa, ból głowy, wyciek z nosa żółtej wydzieliny i spływanie jej po tylnej ścianie gardła, lekki ból zębodołu pk usunietym zebie. Chciałabym zapytać czy te objawy mogą być związane z usuniętym zębem, jakie badania wykonać i do jakiego lekarza się udać?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem stomatologiem, który wykonał zabieg ekstrakcji zęba lub laryngologiem. Z Pańskiej relacji wynika, że po tym zabiegu doszło do wystąpienia ucisku i wycieku z nosa, bólu głowy, pojawienia się spływającej wydzieliny po tylnej ścianie gardła. Wydaje się, że objawy, które Pan opisuje nie powinny być związane z usunięciem zęba, tym bardziej, że minął już miesiąc. Możliwe, że te symptomy mają podłoże infekcji i mogą być związane na przykład z zatokami. Możliwe, że trzeba pomyśleć o konsultacji z lekarzem laryngologiem w celu zbadania zatok. Podczas wizyty będzie możliwe potwierdzenie tej etiologii lub ewentualnie lekarz zleci badania diagnostyczne. Oczywiście można wykonać jeszcze kontrolną wizytę u stomatologa, aby sprawdzić czy rana na dziąśle już się w pełni zagoiła i czy nie wystąpiły jakieś powikłania.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/ekstrakcja-zeba

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-zatok

https://uroda.abczdrowie.pl/higiena-jamy-ustnej

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.