Czy te wyniki są dobre i jakie badania powinnam wykonać, by sprawdzić, co jest z tą krwinką?

Mam na imię Ewa i jestem po 40 roku życia. Będąc w przychodni pani dr zwróciła mi uwagę, że z moją krwinką jest coś nie tak i dała do zrozumienia, że powinnam zrobić szczegółowe badania. Mój poziom limfocytów wynosi 56, hemoglobiny 13,5, hematokrytu 38,5, OB 11, MCV 81,5, MCH 28,4, MCHC 34,8. Bardzo źle się czuję, jestem ospała, zmęczona i nie mam siły. Bardzo męczy mnie wchodzenie po schodach. Moje włosy rozdwajają się na końcach i są matowe, a paznokcie się kruszą, rozdwajają. Skóra jest szorstka, mam podkrążone oczy i szarą cerę. Biorę leki z kwasem walproinowym. Ręce drżą jak u osoby z chorobą Parinsona, mimo iż na tę chorobę nie choruję. Błagam i proszę! Nie mam już sił nawet siedzieć przy laptopie. Bardzo proszę o odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Myślę, że do podanych przez Panią wartości parametrów morfologii wkradł się błąd w czasie przepisywania wyników. Proszę sprawdzić, czy liczba (najprawdopodobniej) leukocytów (a nie limfocytów) rzeczywiście wynosi tyle, ile Pani podała, i w jakich jednostkach jest wyrażona. Liczba leukocytów 56 K/ul wymaga powtórzenia morfologii krwi, wykonania rozmazu ręcznego, a następnie pilnej konsultacji hematologicznej.

Parametry układu czerwonokrwinkowego nie budzą zastrzeżeń i nie uzasadniają opisywanych przez Panią dolegliwości. Nie wiem z jakiego powodu przyjmuje Pani lek, dlatego trudno mi ocenić związek Pani choroby ze zgłaszanymi objawami.

Koniecznie powinna udać się Pani ponownie do lekarza rodzinnego i opowiedzieć o występujących problemach. Powinien on zbadać Panią, zlecić niezbędne badania (m.in. badanie poziomu glukozy, stężenia elektrolitów we krwi, TSH, gospodarkę żelazem, badanie elektrokardiograficzne), gdyż tylko na podstawie wyniku morfologii nie jest możliwe postawienie ropoznania.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.