Czy te wyniki wskazują na poronienie?
Dzien dobry, jestem w 4tc, spadl mi progesteron z 22 do 10 bhcg ladnie rosnie, czy moglo dojsc do popronienia?

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
prawidłowo rozwijająca się ciąża powinna charakteryzować się stałymi przyrostami hormonu beta-HCG oraz przyrostem poziomu progesteronu.
Nagły spadek progesteronu może wskazywać na trudności z utrzymaniem ciąży, dlatego może wymagać dodatkowej suplementacji. Decyzję dotycząca dalszego postępowania podejmuje jednak lekarz, który prowadzi Pani ciążę.
Niedobór progesteronu objawia się plamieniem bądź krwawieniem z dróg rodnych, skurczami macicy oraz silnymi dolegliwościami bólowymi w obrębie podbrzusza. Proszę więc niezwłocznie skontaktować się z lekarzem i stosować się do jego zaleceń.
Odpowiedzi ekspertów na podobne do Pani pytania znaleźć można pod linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/spadek-poziomu-progesteronu-w-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-spadek-poziomu-progesteronu-w-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/spadek-progesteronu-a-poronienie.