Czy te zmiany śródnabłonkowe świadczą o raku?

Witam....mam skierowanie na oddzial ginekologiczny z wynikiem cytologi.. Komorki nablonka plaskiego:HSIL-zmiany srodnablonkowe stopnia wysokiego mogace odpowiadac CIN2,CIN3/CIS...Dysplazja sredniego i duzego stopnia.Uwagi obecne komorki CIN i mniej liczne CIN2.Czy mam powod do stresu i musze liczyc sie z tym ze mam raka?

Lek. Tomasz Budlewski

bez dalszych badań nie można się wypowiedzieć. nie. Można wykluczyć procesu rozrostowego