Czy ten stan będzie się długo utrzymywał?

Witam. Zdiagnozowano u mnie niealkoholowe stłuszczenie wątroby i podwyższony cholesterol. Lekarz zapisał mi leki PROKIT,HEPAREGEN i ATORIS. Po braniu tych leków zaczęły mi żółknąć ręce i stopy. Czy to możliwe że to przez działanie jednego z tych leków? Czy ten stan będzie się długo utrzymywał?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Bardzo dobrze, że jest Pan pod opieką specjalisty i przyjmuje pewne leki, które powinny pomóc w leczeniu tej przypadłości.

Niealkoholowe stłuszczenie wątroby jest stanem stłuszczenia wątroby wraz z postępującym zapaleniem tego narządu. Ten stan wymaga leczenia, gdyż w przeciwnym razie może prowadzić do marskości, włóknienia, a nawet raka wątroby.

W przypadku zdiagnozowania choroby wątroby, można wspomóc się ziołolecznictwem, czyli wyciągiem z ostropestu plamistego. Zawiera on sylimarynę, który ma działanie ochronne na komórki wątroby, działa również odtruwającą oraz detoksykująco.

Leki, które Pan przyjmuje z zaleceń lekarza, prawdopodobnie powinny pomóc w leczeniu tej przypadłości. Preparat, który przyjmuje Pan na obniżenie cholesterolu w skutkach ubocznych może czasami powodować zażółcenie się skóry oraz pogorszenie wyników badań czynnościowych wątroby.

W razie wszelkich wątpliwości, a także w przypadku braku poprawy, zalecamy Panu konsultację z lekarzem prowadzącym leczenie. Możliwe, że będzie potrzeba zmiana leczenia lub modyfikacja dawek leków.

Życzymy Panu szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/stluszczeniowa-choroba-watroby-jedynym-leczeniem-jest-dieta-leczenie-jest-najtrudniejsze

https://portal.abczdrowie.pl/stluszczenie-watroby-ukryte-wskazowki-mozesz-zobaczyc-na-swoich-rekach

https://portal.abczdrowie.pl/chora-watroba-objawy-profilaktyka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.