Czy ten wynik d-dimerów wyklucza zakrzepicę?

Witam pani doktor robiłem trzy razy d dimery i są w normie czy to wykulcza zakrzepicę? czy prawidłowy wynik wyklucza zakrzepice na 100 %? czy zrobić czwarte d-dimery? noga mnie bolała ale przestała, tylko kucia mam rzadko i co robię d-dimery są w normie ostatnio 5 dni temu robiłem i były w normie 250 norma 500 czy mam powody do niepokoju ciąglę myśle że dostane zatoru proszę o odpowiedź szybko pozdrawiam

D-dimery z uwagi na swoją wysoką wartość predykcyjną ujemną mogą z dużym prawdopodobieństwem, ale nigdy ze 100% pewnością, wykluczyć zatorowość płucną, bądź zakrzepicę żył głębokich.

Biorąc pod uwagę wyniki badań i objawy, prawdopodobnie przyczyn dolegliwości należy poszukać gdzie indziej.