Czy ten wynik może oznaczać dnę moczanową?

Witam mam 67 lat kwas moczowy 7,2 i strasznie mnie bolą nogi że nie mogę chodzić sa opuchnięte czy to może być dna moczanowa

Opuchnięte nogi mogą być spowodowane chociażby małą ilością spożywanych płynów, szczególnie w takie upały jak teraz.

Generalnie warto skonsultować się z lekarzem, który oceni ogólny stan zdrowia oraz nawyki dietetyczne.

Dodam jeszcze, że ziołolecznictwo dysponuje surowcami znajdującymi zastosowanie w przewlekłych terapiach wspomagających przy dnie moczanowej.

Pozdrawiam.

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl