Czy to kwestia przyzwyczajenia czy raczej złego doboru soczewek?

Witam, wymieniłem dziś szła w okularach na mocniejsze, poprzednio: OP: -0,75, -1,25 oś 150 OL: -0,75, -1,25 oś 30. Aktualnie: OP: -0,75, -1,75 oś 150 OL: -0,75, -1,75 oś 35. Chodzi o efekt pływania obrazu, zauważyłem, że skrajne boki soczewek okularowych są grubsze niż poprzednio a problem pojawia się gdy patrzę na wprost i ruszam głową na boki w taki sposób, że zaczynam patrzeć przez skrajne części soczewek. Wówczas rzecz przede mną lekko się rozciąga i kurczy gdy na nią patrzę. Poprzednio nie było tego efektu, mam nawet drugie okulary z poprzednią korekcją i nic się nie zniekształca. Proszę o pomoc w czym jest problem i czy to kwestia przyzwyczajenia czy raczej złego doboru soczewek.

Witam. Odłożone Panu cylindrów. Efekt abberacji bokami to norma. Albo się Pan przyzwyczai albo nie. Należy zacząć od stacjonarnego używania okularów np tv. Aby popatrzeć w bok ruszamy szyją i głową a nie oczami. .tyle okulistycznie A optycznie mogą być gorsze szkła inny współczynnik załamania oraz za grube oprawki bokami. Pozdrawiam serdecznie