Czy to mogą być objawy gruźlicy?

Dzień dobry. Dziś mamy 7.05. Zachorowałam 13.04, byłam u lekarza 25.04. Lekarz sam nie wiedział co mi jest (najpierw mówił że ostre zapalenie górnych dróg oddechowych, a na koniec się okazało że jednak chyba dolnych). Dostałam skierowanie na prześwietlenie płuc ale oczywiście następnego dnia do mnie zadzwonili że nie działa RTG. Od tamtej pory byłam na antybiotyku 3x dziennie. Przeszło minimalnie, jednak cały czas mam problemy z oddychaniem a z samego rana mam napady duszności, gdzie czasami przy silniejszych odrywają mi się skrzepy krwii. Teraz zdenerwowała mnie pewna sytuacja i nagle z ust i nosa poleciała mi krew. Z nosa trochę (na dwa razy wydmuchałam), ale z ust 2 razy po sobie (trochę jakbym zwymiotowała) świeżą krwią. Teraz odczuwam lekki dyskomfort w klatce piersiowej (jakby ucisk ale nie do końca). Dodam że mój ojciec, ciotka i wójek umarli na gruźlicę. Nie wiem czy to jest dziedziczne czy nie ale wolę zapytać. Chcę po prostu wiedzie co to może być bo przez pracę nie mam za bardzo czasu wziąć się za siebie. Dziękuję i pozdrawiam

Nie, gruźlica jest chorobą zakaźną, nie dziedziczną. To może być zatorowość płucna, konieczne będzie oznaczenie D-dimerów. Jeżeli wynik przekroczcy 500 ug/l, konieczne będzie wykonanie angio-TK klatki piersiowej.