Czy to może być alergia na kota?

Czy to może być alergia na kota? Od 2 miesięcy pojawiają mi się dziwne plamy na ręce. Po przebudzeniu widzę, ze na mojej skórze pojawiają się żółto- białe plamy, po kilku godzinach robi się czerwona otoczka, puchnie wszystko, okropnie swędzi i boli.. pojawia się gorący rumień, ręka cała opuchnięta. Byłam u lekarza- coś ugryzlo.. moje pytanie czy ta może objawiać się alergia na kota? Pierwsze zmiany zobaczyłam miesiąc temu.. kota mamy 2 lata w domu, wcześniej miewałam suche plamy na skórze, ale nie przywiązywałam do tego uwagi. A może gryzą mnie jakieś pluskwy albo inne robactwo? Nie wiem co mam robić

Szanowna Pani, uczulenie jest mało prawdopodobne. Najprawdopodobniej są to ugryzienia pluskwiaków