Czy to może być ciąża, czy bardziej jakieś zaburzenia hormonalne?

Dzień dobry Staramy się z mężem 1,5 roku o dziecko. Odkąd zaczęliśmy starania moje cykle się rozregulowały, ser do są co 26-32 dni. Byłam u lekarza na kontroli wszystko jest w porządku. Obecny cykl zaczął się 11.01.18r wspolzylismy z mężem w dni płodne jak i przed. 21 dnia cyklu zauważyłam biały śluz A w nim niteczke krwi, 22 dnia nic i i od 23 dnia taki śluz jasno brązowy beżowy do 27 dnia cyklu były to takie skąpe plemienia sporadyczne raz lub dwa na dzień od 28 dnia cyklu kompletnie nic. Dziś 33 dzień cyklu i ani plamien ani miesiączki. Wykonałam test w 28 i 30 dniu cyklu oba wyszły negatywne. Czy to może być ciąża czy bardziej jakieś zaburzenia hormonalne? Do mojego lekarza wizytę dopiero mam w marcu. Proszę o radę.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Najczęstszą przyczyną braku miesiączki u kobiet w wieku rozrodczym jest ciąża, jednak istnieje wiele czynników, które dają takie objawy (np. zespół policystycznych jajników, choroby przysadki mózgowej, anoreksja, intensywne ćwiczenia fizyczne). Jeżeli jednak podejrzewa Pani ciążę można wykonać ponownie test. Niezależnie od jego wyniku powinna Pani udać się do ginekologa, w celu ustalenia przyczyna braku miesiączki.