Czy to może być nerwica czy coś innego?

Witam Diagnozuje sie od miesiaca. Wszystko zaczelo sie na majowce a mianowicie rano po sniadaniu pojawilo sie jakby narastajace powoli dziwne uczucie w glowie. Tak jakby cisnienie l. W pewnym momencie wstalem i zaczalem chodzic. Pojawil sie lek o zycie itp. Przeszlo po ok 2-3h Dodam ze to nie byl bol. Nastepnym razem po tygodnou od tego zdarzenia gdy siedzialem na krześle poczulem pisk w lewym uchu i znow ppsobne uczucie w glowie. Zerwalem sie i nerwowo chodzilem. Rowniez wystapil lek. Kilka dni pozniej mialem objawy w klatce piersiowej. Szybkie bicie serca, dziwne skurcze. Przyjechalo pogotowie i zabralo mnie na sor. Badania wyszly ok. Przebadalem sie kardiologicznie lacznie z holterami, rtg, usg. Wszystko w normie. Mialem robiony rezonans glowy. Rowniez ok. Wyszlo zapalenie zatok. Srednio co tydzien miewam takie napady w glowie. Dziwne uczucie jakby ucisk napiecie sam nie jestem w stanie tego opisac. Dezorientacja. Miewam tez skurcze powiek. Morfologia, mocz, tarczyca ok Wielu specjalistów sugerował o nerwice Ale sam juz nie wiem. Czy jesr ktos w stanie cos ki doradzic? Pozdrawiam
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Czynniki ryzyka choroby niedokrwiennej

Do zawału mięśnia sercowego może doprowadzić m.in. nieleczona choroba niedokrwienna serca. Prof. dr hab. Wojciech Drygas opowiada o czynnikach ryzyka wystąpienia tego schorzenia.

Witam Pana,
wskazana jest diagnostyka podłoża psychogennego.
Zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną często objawiają się np. tachykardią (przyspieszonym biciem serca) i podwyższone ciśnienie krwi, inne objawy to; nerwobóle, uczucie zdenerwowania, drżenie, napięcie mięśniowe, pocenie się, zawroty głowy, ucisk w klatce piersiowej, klucha w gardle, suchość w jamie ustnej, problemy gastryczne, przyspieszony oddech w wyniku pobudzenia układu autonomicznego (współczulnego). Lęk jest reakcją pojawiającą się w sytuacji, w wyniku interpretacji przez osobę zagrożenia, wyróżniamy aspekt; poznawczy (myśli, wyobrażenia), fizjologiczny (doznania w ciele) oraz behawioralny (odnosi się do zachowania).
Wszystkie te czynniki wzajemnie na siebie oddziaływają wywołując stany lękowe. Aspekt fizjologiczny jest instynktem samozachowawczym, czyli reakcją organizmu w odpowiedzi na zagrożenie, mobilizuje organizm do walki lub ucieczki, w wyniku pobudzenia układu współczulnego (autonomicznego). Aspekt poznawczy bazuje na myślach, wyobrażeniach o treści negatywnej, występuje pierwotnie w stosunku do emocji i aspekt behawioralny - to są przejawiane zachowania, Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne. W Pana przypadku zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna, techniki relaksacyjne, psychoedukacja, która pomoże zrozumieć mechanizm powstawania objawów.
Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty