Czy to może być objaw nerwicy, psychozy lub depresji?

W 2019 r. denerwowała mnie mowa ludzka - irytacja, nie mogłam słuchać jak ktoś mówi z telewizji. Było to chyba przed pierwszym pobytem w szpitalu psychiatrycznym, później po pierwszym z dwóch pobycie w szpitalu psychiatrycznym. Proszę powiedzieć, czy opisany objaw może być objawem nerwicy, psychozy, depresji? Czy mogło być to spowodowane lekami przyjmowanymi w szpitalu psychiatrycznym? Kobieta, 35 lat

Dzień dobry,

po tak krótkim opisie nie da się na to odpowiedzieć. Poza tym postawienie diagnozy powinno odbyć się w kontakcie osobistym, w gabinecie. Zalecam zapisanie się do lekarza psychiatry, który po przeprowadzeniu badania będzie mógł to ustalić. Pozdrawiam. Adam Zajączkowski