Czy to może być skutek uboczny przyjmowania testosteronu?

Dzień dobry, Od kilku miesięcy lekarz zalecił mi suplementację testosteronu w postaci żelu Androtop. Od kilku dni pojawiły się u mnie bóle mięśni i kości, innych objawów nie mam. Czy możliwe, że jest to skutek uboczny przyjmowania testosteronu?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

jednymi ze skutków ubocznych stosowania leku Androtop są właśnie bóle mięśni, kości i są to rzadko występujące działania niepożądane (występują u około 1 na 100 osób). Pojawienie się takich dolegliwości powinien Pan jak najszybciej skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym, w celu zmniejszenia dawki lub zmiany terapii.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/sila-testosteronu

https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-testosteron

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.